SEKONDER RİNOPLASTİ

SEKONDER RİNOPLASTİ

Rinoplasti ameliyatları sonrası çeşitli nedenlerle istenilen sonuçlar elde edilmeyebilir. Bu nedenlerle tekrar yapılan burun estetiği operasyonuna Sekonder Rinoplasti (Düzeltme Burun Estetiği) denir.

Yüz gençleştirme insanı doğal yapısına uygun, onu farklılaştırmadan geçirdiği yaşlanma sürecini yavaşlatmak ve bir miktar da olsa tersine çevirmektir. Doğru  ve dozuna uygun yapılan Plastik Cerrahi işlemleri ile insanın daha yumuşak ve güzel yaşlanması sağlanabilir. Bu konuda yapılabilecek işlemler

Yüz gençleştirme ameliyatlarını üç tiptir:

Sekonder Rinoplasti ameliyatı ne zaman yapılır?

Yapılan burun ameliyatı sonrası ortaya çıkan sonuç estetik ya da fonksiyonel sonuca ulaşılamaması durumunda Sekonder Rinoplasti ameliyatı gerçekleştirilir. Bu operasyonlar ilk ameliyattan en erken bir sene sonra planlanabilmektedir.

Sekonder Rinoplasti ameliyatlarında çoğunlukla hangi işlem yapılır?

Düzeltme Burun Estetiği  çoğunlukla ufak işlemlerle düzeltilebilmektedir ama bazı  ağır durumlarda hasta hem fonksiyonel açıdan hem de estetik açıdan ayrıntılı olarak değerlendirilir.

Sekonder Rinoplasti ameliyatlarında çoğunlukla yaşanan sıkıntılar; Ameliyata bağlı yapay ve doğallıktan uzak sonuçlar, burun çatısında, kıkırdak ve kemik bütünlüğünde bozukluklar ve solunum sıkıntıladır.

İkinci ameliyatın planlanmasında en önemli ayrıntı, revizyon işlemlerinin tecrübeli hekimler tarafından yapılması hasta açısında önemlidir.

TOP

CORONA VİRÜSÜ İÇİN BİLİNMESİ GEREKENLER

Öncelikle sağlık hizmeti veren bir kurum olarak güncel gelişmeleri büyük bir dikkatle takip ediyoruz. Kliniğimizde de rutin olarak temizlik ve dezenfekte işlemleri yaparak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getiriyoruz. Sağlığımızın en değerli hazinemiz olduğu gerçeğinden hareketle kendinize dikkat etmenizin...

Tamamını Oku