ELMACIK KEMİĞİ ESTETİĞİ

Elmacık kemiği estetiğini kimler yaptırmalı?

Elmacık kemiği estetiği için sorunun kaynağının yaşlılık olması şart değil. Yüzün alt kısmında dolgunluk ve üst kısmında bir sarkıklık sorunu yaşayan herkes bu operasyonu yaptırabilir.

Yaşlanma ve yerçekiminin etkisiyle yüzümüz gevşer ve elmacık kemiği bölgesinde sarkmayla hacim kaybı daha da belirginleşir. Elmacık Kemiği Estetiği işlemiyle yüz bölgesinde oluşan yaşlı ve yorgun bir görünümden kurtulabilirsiniz.

Cerrahi işlemlerde yanak implantları, kemik greftleri, yağ enjeksiyonları, orta yüz askılamalar gibi işlemler bu bölgede sarkmayı tedavi edici işlemler olarak uygulanır.

Daha hafif durumlarda ise cerrahi dışı uygulamlar kullanılanabilir. Hyaluronik asit dolgular, ulthera gibi ultrasonik işlemler, radyofrekans uygulamları, c02 laserler oluşan yaşlanma belirtilerinin tedavisinde kullanılan çok etkin uygulamalardır.

Elmacık kemiği ameliyatlarının sonucu kalıcı mıdır?

Operasyonda kemik repozisyonu, implant ile ve ya kalıcı enjeksiyon maddeleri ile işlem yapıldıysa kalıcılığı uzun yıllar sürer. İşlem için yağ enjeksiyonu gibi geçici maddeler ile yapıldıysa kalıcığı materyalin ömrü ile orantılıdır.

Ameliyat sonrasında neler yaşanır?

- Az da olsa şişlik rastlanır ancak önemli derecede morluk olmaz.
- Şişlik ve morluklar 5-10 gün kadar sürebilir.
- Uygulanan tekniğe göre farklı kesiler olabilir ancak elmacık kemiği bölgesinde iz belirgin olmaz.
- Ameliyattan hemen sonra sonuç gözle görülür bir şekilde ortaya çıkar ama şişlikler inene kadar net görüntü net ortaya çıkmaz.

TOP