فیبروبلاست

چه کسانی قادر به انجام فیبروبلاست می باشند؟

کیفیت سلول ها در کشت فیبروبلاست مهم بوده و سن ایده آل بین 30 تا 50 سال است.

فیبروسل روشی با استفاده از سلول های بنیادی است که شامل تولید مثل سلول های بنیادی ای می باشد که از بافت شده پشت گوش گرفته شده اند. وظیفه فیبروبلاست ها در پوست  ساختن کلاژن ها، الیاف الاستیک و اسید هیالورونیک می باشد. بعد از 25 سالگی، مقدار سلول های فیبروبلاست در فرد شروع به کاهش می کند. در نتیجه کاهش میزان کولاژن ها، الیاف الاستیک و اسید هیالورونیک، پوست از بین می رود و پوست شروع به شل شدن می کند. درمان با سلول های بنيادي فيبروسل، مواد دفع شده را باز توليد می کند.

یک ناحیه پوستی که کمتر از بقیه پوست بدن در معرض نور خورشید قرار گرفته (پشت گوش) می باشد که پوست این ناحیه با ابزار کوچک و خاصی برداشته می شود. خون بیمار گرفته می شود. قسمت پوست و خون گرفته شده از بیمار به آزمایشگاه های ویژه ای فرستاده می شوند که کشت فیبروبلاست ها را انجام می دهند. فیبروبلاست هایی که پس از 3-6 هفته در آزمایشگاه تکثیر می شوند، تنها سلول های بنیادی خود بیمار هستند. تولید در آزمایشگاه پس از اولین کاربرد پوست ادامه می یابد.  فیبروبلاست های تازه به دست آمده در 2 تا 3 جلسه مورد استفاده قرار می گیرند.

زمینه های استفاده از روش های فیبرو سلولی (سلول های بنیادی) چیست؟

  • کاهش چین و چروک های مرتبط با سن در ناحیه صورت، گردن، و شکاف سینه.
  • درمان پوست شل شده، به ویژه در مناطق فک و گردن.
  • زخم های سوراخدارشده که در نتیجه آکنه، زخم های ابله مرغان و عمل های جراحی ظاهر می شوند.
  • درمان خشکی و تیرگی پوست که بر اثر شرایط زیست محیطی و نوع زندگی (سیگار کشیدن، خورشید ...)، بوده و روشنایی پوست از بین رفته باشد.
  • سوختگی پوست بر اثر لیزر کردن پوست.

ماندگاری اثر فیبروسل چه مدت می باشد؟

اثر درمان فیبروکسل به طور منظم برای دوره 6 تا 24 ماه بهبود می یابد. در نتیجه، چین و چروک ها و تیرگی ها کاهش می یابد و پوست روشن و پررنگ تر ظاهر می شود. تاثیرات به دست آمده طولانی مدت بوده و مشاهده شده است که حتی پس از 4 تا 5 سال نیز ادامه دارد.

بعد از این روند چه مواردی پیش می آیند؟

  • از آن جایی که این روند برای هرفرد انحصاری و منحصر به فرد می باشد ، هیچ واکنش آلرژیک ایجاد نمی کند.
  • از سیگار کشیدن باید قطعا اجتناب شود، زیرا دارای اثرات نامطلوب است.
  • سونا، سولاریوم و اشعه های خورشید برای چند روز پس از عمل توصیه نمی شود.
TOP

CORONA VİRÜSÜ İÇİN BİLİNMESİ GEREKENLER

Öncelikle sağlık hizmeti veren bir kurum olarak güncel gelişmeleri büyük bir dikkatle takip ediyoruz. Kliniğimizde de rutin olarak temizlik ve dezenfekte işlemleri yaparak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getiriyoruz. Sağlığımızın en değerli hazinemiz olduğu gerçeğinden hareketle kendinize dikkat etmenizin...

Tamamını Oku